Dlouhověkost

Kustovnice čínská je již po tisíciletí považována za elixír zdraví a dlouhověkosti. Díky vysokému obsahu vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších prospěšných látek lze pravidelnou konzumací GOJI předejít předčasnému stárnutí, civilizačním onemocněním a mnoha zdravotním komplikacím.

V čínské medicíně se plody kustovnice používají zejména jako tonikum k posílení vitality a prodloužení života. Pravidelné užívání se doporučuje pro:

  • podporu funkce trávícíh enzymů, udržení správné hladiny tuku a cukru v krvi
  • udržení správné hladiny cholesterolu
  • regeneraci oběhového systému a zpevnění cév
  • prevenci a léčbu ledvinových chorob a ochranu funkce jater
  • posílení svalů a kostí
  • harmonizaci funkce centrální nervové soustavy, mírnění deprese, nervozity a podrážděnosti

Ve vícero studiích bylo prokázáno antioxidační působení plodů kustovnice. Podporuje vychytávání volných radikálů, které vznikají při tzv. oxidačním stresu. Ten ve svém důsledku způsobuje poškozování tělesných struktur a může vést až k závažným onemocněním.

Proč goji od Himalyo?

Šťáva je pečlivě za studena lisována výhradně z čerstvých, ručně sbíraných plodů kustovnice čínské, které díky vysokohorskému původu a náročným klimatickým podmínkám obsahují unikátní koncentraci nutričních látek. Již při porovnání pouhým okem je jasně patrné, že na rozdíl od mnoha jiných dostupných produktů je šťáva Himalyo 100% koncentrovaná a není vyráběna dodatečným ředěním práškového koncentrátu. Tato šťáva je v nezměněné podobě v sušené formě obsažena v kapslích, olej je 100% koncentrovaný a bez příměsí. Sušené plody jsou ručně sbírané a vybírány jsou pouze kusy zralé a v provotřídní kvalitě.