Parťák

Člověk by řekl, že parťák je pouze člověk, který s vámi běhá nebo sportuje ​😊​ Pro mě má tento člověk v životě mnohem hlubší význam! Je to člověk, který patří do mé rodiny a bez váhání bych pro něho udělala cokoliv na světě. Přece jen s parťákem trávíme hodně času a vznikne mezi vámi silné pouto​😊 ​ A vzhledem k tomu, že by mezi vámi měla být důvěra, tak o sobě víte snad všechno a věřím, že by to tak mělo být ….
Často se mě lidé ptají proč neběhám sama? Mám vždy stejnou odpověď….:-) Běhání ve dvojici je z mého úhlu pohledu mnohem složitější, tak proto. ​😊​ Ano, pokud jde člověk sám za sebe nějaký závod, tak to není určitě taky jednoduché. Jste sami na trati a někomu může být třeba po 50km smutno a uvítá společnost ​😊 ​ Jen si tam pro změnu řešíte vše podle sebe a nemusíte se na nikoho ohlížet. A to je opravdu velké plus ​😊​ ​ 😊​ Můžu to taky osobně porovnat, když jsem si běžela v srpnu závod K24 trail na Slovinsku úplně sama. Bylo to úplně něco jiného než ve dvojici. Vše jsem si udávala podle sebe, což bylo naprosto dokonalé. Dokonce jsem byla rozhodnutá, že už budu běhat pouze v jednotlivcích ​😊​ ​ 😊​ ​ 😊​ Jen jak se říká, chceš-li pobavit Boha, seznam ho se svými plány. Což bylo u mě naprosto trefné​😊​ Doma jsem totiž po těchto závodech tvrdila, že už nikdy nebudu běhat ve dvojici​😊​ A bum prásk, objevil se v mém životě spolužák a úžasný sportovec Radovan, kterému ze zdravotních důvodů odpadla parťačka na B7. Tak jsem si řekla, že bych mu mohla píchnout a těch pár desítek kilometrů s ním odběhnout. A od té doby si troufám říct, že jsme parťáci na život a na smrt.
A opět budu běhat závody pro mě složitější, protože budou ve dvojici ​😊​ Proč je teda vnímám složitější???? Když běžíte s někým jiným, vždy se musíte nějakým způsobem na sebe ohlížet, protože už nejste na trati sami za sebe a je mnohem větší pravděpodobnost, že se něco potentuje. Další rozdíl může být v tom, že jednomu to šlape třeba víc do kopce, druhému zase z kopce, ale vy se musíte sladit tak, aby to sedělo vám oběma a vzájemně se netavili. Může se taky stát, že jednomu z vás bude na trati třeba zle, případně bude mít nějakou depku a ten druhý by měl parťáka v této chvíli vždy podržet, protože tam jsou spolu. Vlastně už rozhodnutím běhat ve dvojici se vám vše změní i v tréninkovém období​😊​ Upřímně sama za sebe to beru opravdu nesmírně zodpovědně. Vím, že můj parťák je dříč a nemohla bych dopustit, abych svou nepřipraveností zbytečně někde odpadla ​😊 ​ Další věc je ta, že třeba sportovní aktivity, které nejsou úplně bezpečné (brusle, motorka, atd.) dělám minimálně. Přece jen nechci pokoušet osud a někde se zbytečně polámat. Kdybych běžela sama, tak tohle opravdu neřeším. Prostě kdybych se natloukla, tak si dám závod další rok​😊😊 ​ Mohla bych tady vypisovat opravdu dlouho důvody, kdy mi přijde běhání ve dvojici mnohem složitější.

Můžu s naprosto klidným srdcem napsat, že jsem nesmírně vděčná, že mám za parťáka Ráďu. Někdy mám dokonce pocit že jsme myšlením snad dvojčata. Když jsme sladili v sobotu i průměrný a maximální ST , tak to už bylo opravdu neskutečnéééé…… Bohužel jediné mínus je to, že závodu ve dvojicích bohužel moc není ​ ☹​ ​ ☹​ A chci ať všichni víte, že my jsme s Ráďou domluvení, že tam kde kategorie mix nebude, tak si ji vytvoříme ​😊​ Prostě budeme cupitat vždy spolu!!!
Ještě odpovím na otázku, kterou jsem dostala, když jsem své rozhodnutí běhat ve dvojici řekla kamarádce….. Nechala bys parťáka na trati, kdybych měla 1km do cíle a skoro 1.místo jisté a mu by
se třeba udělalo zle? Myslím, že bez váhání říkám NE! Buď bych mu pomohla a do cíle bychom došli společně nebo bychom to projeli oba. Nic jiného neexistuje, pokud by si to parťák nepřál jinak.