Přírodní kloubní výživa

Když Vás bolí klouby, šlachy, úpony, můžete zkusit tyto přírodní recepty😊

Bolesti mohou být způsobeny zraněním či přetížením. Bohužel někdy taky “usazením” choroby v kloubu, kde můžou vznikat záněty.

V tomto případě bychom měli zabránit co nejdříve šíření zánětu a aktivovat imunitní systém. Samozřejmě nezapomínat na zdravý životní styl a přiměřený pohyb.

Domácí kloubní výživa.

Smícháme do půl litrové sklenice medu, 5 polévkových lžic želatiny v prášku, 7 lžic rozmixovaných kvalitních rozinek, 2 dl pomletých lněných semínek a  1 dl pomletých sezamových semínek. (nejlépe BIO z DM drogerie). Vše smícháme a dáme do lednice. Dávkujeme před snídaní a před obědem čajovou lžičku. Doba užívání je neomezená.

Zábal z citrónů a oleje

Naplníme sklenici kůrou z několika omytých nejlépe bio citrónů a zalijeme kvalitním olivovým olejem. Zašroubujeme a necháme stát. Olej obsahuje dostatek potřebných látek už po týdnu, ale scedíme ho až po dvou týdnech! Zábal je nutné uchovávat v chladu v dobře uzavřené sklenici. Vydrží dlouhou dobu, nijak se nekazí. Na kloub pomazaný citrusovým olejem položíme mikrotenový sáček nebo potravinovou fólii. Poté ovážeme bavlněnou utěrkou a navrch dáme ještě nejlépe druhou vrstvu, kterou upevníme třeba obinadlem. Účelem je, aby se kloub přes noc v bandáži zapotil. Díky tomu se v něm vyvolá zvýšení teploty a aktivuje se imunitní reakce. Výsledky se mohou dostavit už po prvním zábalu. Je dobré vydržet z bandážováním nejméně týden, aby se kloub dobře poléčil.